Uczniowie naszej szkoły w lutym bieżącego roku przystąpili do projektu eTwinning "Awareness with You Tube". Realizując projekt współpracujemy z uczniami oraz nauczycielami ze Szkół Podstawowych w Istambule w Turcji. Zadaniem uczniów jest stworzenie 6 filmów poruszających tematy związane z zagrożeniami cywilizacyjnymi oraz trudnościami z jakimi borykają się nastolatkowie w szkole. Projekt realizowany będzie do czerwca bieżącego roku. Ma na celu zwiększenie poziomu świadomości uczniów w określonych kwestiach, na przykład rozwijanie wyobraźni i wyrażanie siebie podczas tworzenia treści wideo.
  • Realizując projekt integrujemy umiejętności XXI wieku z kompetencjami kluczowymi.
  • Używamy i rozwijamy umiejętności ICT oraz efektywnie wykorzystujemy narzędzia Web 2.0.
  • Zachęcamy do polubienia i subskrybowania naszego kanału na You Tube.

Plik wektorowy grupowe korepetycje rówieśnicze na białym tle ilustracja kreskówka wektorUczniowie klas 8a, 7a, 6a oraz 4a biorą udział wraz z uczniami dwóch szkół z Turcji w Stambule w projekcie eTwinning "Awareness with You Tube", którego celem jest rozwijanie wyobraźni uczniów i wyrażanie siebie podczas tworzenia filmów wideo. Krótkie projekty filmowe rozwijają umiejętności informatyczno-komunikacyjne oraz pozwalają efektywnie wykorzystywać narzędzia Web 2.0. Filmy stworzone przez uczniów obejmują tematy związane z problemami cywilizacyjnymi oraz sytuacjami życia codziennego uczniów. W przerwach pomiędzy tworzeniem projektów spotykamy się na Zoomie. Zachęcamy do subskrybcji naszego kanału na YouTube, gdzie można obejrzeć owoce dotychczasowej pracy uczniów naszej szkoły oraz ich rówieśników z Turcji.

M. Zarańska, M. Wucens, M. Golecka