01 marca 2019 r. z inicjatywy pani Doroty Bąk w naszej szkole odbyła się szósta edycja Miejskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Własnej „Rodzi się słowo we mnie…”. Patronat nad nim objął Prezydent Miasta Piły. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony pilskich szkół ale nie tylko, ponieważ w tym roku gościliśmy również uczestniczkę ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujściu.

Wyjątkowe wystąpienia młodych twórców poezji oceniała komisja w składzie: pani Kamila Niśkiewicz, pani Katarzyna Sobczyk-Dzwoniarek oraz pani Małgorzata Zalewska.  Po długich i burzliwych obradach komisji zostali wyłonieni zwycięzcy tegorocznej edycji. W kategorii wiekowej 10 – 12 lat niewątpliwym „mistrzem pióra i słowa” została Marika Pytlarz ze Szkoły Podstawowej nr 5, tuż po niej uplasowała się Michalina Szostak z Salezjańskiej Szkoły Podstawowej. Trzecie miejsce zajęła Maja Maruszczak ze Szkoły Podstawowej nr 6. W kategorii wiekowej 13 – 16 lat najlepszą poetką i recytatorką okazała się Wiktoria Hołowacz, trzecie miejsce zajęła Wiktoria Pytlarz. Obie laureatki to uczennice Szkoły Podstawowej nr 5. Drugie miejsce należy do Franciszka Nowaka ze Szkoły Podstawowej nr 7. Najważniejszy moment, ten, na który czekał każdy z uczestników z zaciśniętymi kciukami, uświetniła osoba pani Marii Kubicy – Przewodniczącej Rady Miasta, która wręczyła laureatom nagrody i dyplomy, podziękowała także uczestnikom, którym w tym rok nie udało się stanąć na podium oraz ich opiekunom, bo to oni niejednokrotnie inspirują i kierują na odpowiednią drogę tworzenia, a w dzień konkursu służą wsparciem.