22 listopada nasza szkoła obchodziła swoje święto. Tego dnia dużo mówiliśmy o patronie szkoły-Januszu Korczaku. W holu na tablicach wisiały kartki z informacjami o życiu tego znanego pedagoga,  a także jego ciekawe portrety, wykonane przez uczniów. Najlepsze prace zostały nagrodzone.  I tak pierwsze miejsce zajęli Patrycja  Mamrot (8b), Goran Róża (5c) oraz Maria Kowalska (6a), drugie miejsce zaś- Julia Teda (1a) i Amelia Nafcigier (VIc), na trzecim miejscu uplasowała się Karolina Kozłowska (8d). Wyróżnienia powędrowały do Zuzanny Merten (1a) i Antoniny Kwiatkowskiej (1a).

Tego dnia można było również zrobić zdjęcie z królem Maciusiem Pierwszym, tytułowym bohaterem książki, którą napisał Janusz Korczak. W tę postać wcielił się uczeń klasy 5b- Piotr Biedny.

W czytelni uczniowie czytali swoim koleżankom i kolegom fragmenty książek Korczaka oraz przekazywali wiadomości o życiu naszego patrona, czytając w klasach wiadomości o nim. Niektórzy oglądali film „Korczak” w reżyserii Andrzeja Wajdy, inni na lekcjach wychowawczych dowiadywali się, jak ciekawą postacią był nasz patron. Można było się między innymi dowiedzieć, że Janusz Korczak  poświęcił   całe swoje życie dzieciom, walczył o ich prawa. Był współzałożycielem Domu Sierot-dla żydowskich dzieci w Warszawie. Korczak nie opuścił swoich dzieci, zginął razem z nimi w komorze śmierci.

25 listopada odbył się konkurs wiedzy o życiu Janusza Korczaka dla klas IV-VIII. Pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Januzik (5b), drugie- Tomasz Januzik (8b), zaś trzecie – Michał Bogusławski (8e).

A.Dolna