25 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbył się konkursu pod patronatem Prezydenta Miasta Piły  „W Zaczarowanej Krainie Baśni”. To już jedenasty raz gościliśmy uczniów klas czwartych z pięciu pilskich szkół podstawowych. Komisji konkursowej przewodniczyła pani Małgorzata Kossak, nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 6 w Pile. Naszą szkołę reprezentowały: Liliana Ciszek (klasa 4a) i Mylana Shepelenko (klasa 4b).

Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: praca plastyczna – wykonanie okładki książki o tematyce baśniowej, test ze znajomości baśni, prezentacja postaci baśniowej, krzyżówka, puzzle, rozsypywanka, rebusy, pytania.

Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą i talentem. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców indywidualnych i grupowych. Dziewczynki godnie nas reprezentowały.
W konkurencjach zespołowych nasza szkoła zajęła czwarte miejsce. Mylana została zwycięzcą w zmaganiach indywidualnych.

Nagrody ufundował Prezydent Miasta Piły i Rada Rodziców SP12.