Julia Kijek (klasa 7b), reprezentująca naszą szkołę w słynnym już Konkursie „ZŁOTA ŻABKA”, zajęła I miejsce. W sobotę 21 kwietnia w Swarzędzu  Julka zdobyła pierwszą nagrodę, w finale zmagań polonistycznych wyprzedzając 165 osób z województwa wielkopolskiego i lubuskiego.

Uczniowie naszej szkoły po raz 2 brali udział w zmaganiach, które mają już 25-letnią tradycję. „Złota Żabka” to konkurs odbywający się niezależnie w dwóch dziedzinach: matematyce i języku polskim. Test sprawdzał znajomość języka ojczystego, pełen był łamigłówek, zagadek i skojarzeń słownych. Julia, w ubiegłym roku pierwszy raz biorąc udział w tych zawodach, z lekkością żabki wskoczyła na 9 miejsce. W tym roku sukces przerósł oczekiwania wszystkich – podium i statuetka „Złotej Żabki”! O Pile i SP 12 zrobiło się głośno dzięki naszej wyjątkowej i zawsze skromnej koleżance. Jula, trzymamy kciuki za dalsze sukcesy! A wszystkich uczniów zachęcamy do „łamania” głowy i języka w kolejnych edycjach konkursu.

Opiekun: Katarzyna Sobczyk -Dzwoniarek