W dniu 18 września 2019 r. w sali naszej biblioteki odbyło się uroczyste podpisanie umowy klasy patronackiej między Dyrekcją naszej szkoły – panem Marcinem Borowiczem a Prezesem zarządu spółki Gwda sp. z o. o. – panem Tomaszem Wojciechowskim. Akt ten podpisał również (jako patron honorowy) Prezydent Miasta Piły - pan Piotr Głowski, a całość nadzorował pan Sebastian Dzikowski – Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Pile. Na uroczystości obecne były również dzieci wraz z wychowawcami oraz przedstawiciele mediów.

Spółka Gwda sp. z o. o., która od ponad 20 lat świadczy usługi oczyszczania ścieków komunalnych dla naszego miasta i łączy tę działalność z nowoczesnym, ekologicznym podejściem do środowiska i dbałością o zdrowie naszych obywateli, postanowiła objąć patronatem klasę Ib. Wychowawcy tej klasy – panie Małgorzata Piosik i Małgorzata Sprawska przez trzy lata będą realizowały z dziećmi program obejmujący tematykę ekologiczną związaną z wodą i potrzebami przyrody i człowieka jako części ekosystemów wodnych, a wiele działań edukacyjnych tego programu znajdzie wsparcie finansowe i merytoryczne w przedstawicielach w/w spółki.

Spotkanie zakończyło się miłym akcentem – dzieci otrzymały od swojego patrona prezent – bilety na spektakl teatralny „Kraina Mądrości”, na który mogą się wybrać z rodzicami już 5 października. Serdecznie dziękujemy!

M. Sprawska