wtorek, 24 październik 2017
#gruemenu.grue
poniedziałek, 04 wrzesień 2017 19:01

"ŻYWE OBRAZY”

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU "ŻYWE OBRAZY”

pod patronatem Prezydenta Miasta Piły, kierowanego do przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, szkół średnich z miasta Piły.

 CEL KONKURSU:

Celem konkursu jest rozwijanie aktywności i zdolności twórczych przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich, zapoznanie ich
z największymi dziełami malarstwa polskiego i światowego.
Wychowanie dzieci poprzez sztuki plastyczne pomaga wykreować człowieka wrażliwego, otwartego, twórczego, mającego poczucie własnej wartości i wiary we własne możliwości. Dodając do tego nutę rywalizacji, mamy nadzieję na ciekawe doświadczenia i fascynujące wyniki.

 ORGANIZATOR KONKURSU

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa Nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi
w Pile, ul.  Lelewela 140, 64-920 Piła we współpracy z Muzeum Okręgowym w Pile.

 UCZESTNICY KONKURSU

Konkurs kierowany jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów oraz uczniów szkół średnich z Piły.

 WARUNKI KONKURSU

„Żywe obrazy” to konkurs, w którym grupa dzieci danego przedszkola lub szkoły ma za zadanie odtworzyć (skopiować) wybrany obraz malarski słynnych autorów.  Prezentacja wykonana przez daną szkołę musi najbardziej wiernie przypominać obraz wybranego malarza. Do wykonania obrazów można używać programów do cyfrowej obróbki zdjęć.

W konkursie oceniane będą: dokładność wykonania scenografii, stroje przebranych osób, rekwizyty.

Do konkursowej reprodukcji (w postaci zdjęcia wydrukowanego w formacie 20/30 cm oraz w formie elektronicznej) należy dołączyć metryczkę zawierającą: tytuł i autora obrazu, imiona i nazwiska uczestników na zdjęciu oraz imię i nazwisko fotografa, adres szkoły, telefon, mail.

Każda ze szkół dostarcza do organizatora wydrukowane zdjęcie obrazu osobiście lub za pośrednictwem poczty. Wersję elektroniczną zdjęcia należy przesłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. z adnotacją „Żywe obrazy” do końca października 2017 r.

Na podstawie fotografii, jury dokona wyboru najlepszych prac. 

Informacje o finalistach dostępne będą na stronie internetowej szkoły, zwycięzcy zostaną poinformowani mailowo.

Jury konkursu w składzie: Elżbieta Andruszko (nauczyciel techniki), Karolina Bereda (nauczyciel plastyki), Sylwia Klimaszewska (pracownik Muzeum Okręgowego w Pile) przyzna I, II, III miejsce w poszczególnych kategoriach dla zwycięskiej szkoły, przedszkola. Organizator przewiduje 9 nagród oraz dyplomy. Decyzja jury jest ostateczna i nie podlega negocjacjom. Nagrody zostaną wręczone w siedzibie organizatora w dniu 13 listopada 2017 r.

UWAGA! Organizator zastrzega sobie prawo wykonania dokumentacji w formie biuletynów, katalogów, filmów oraz publikacji nadesłanych prac w mediach telewizyjnych, internetowych, prasowych i innych bez uiszczania autorom honorariów.

Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika przez organizatorów w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia konkursu oraz dalszego wykorzystania prac. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego regulaminu. Udział w konkursie jest bezpłatny. 

Zachęcamy do wspólnej zabawy.

Osoby do kontaktu:

Karolina Bereda: tel. 501 947141 

Elżbieta Andruszko: tel.605652805

                                                

 

 

Czytany 331 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 04 wrzesień 2017 19:09

Licznik odwiedzin

59515
Lepsza Szkoła
Mistrzowie_kodowania
Mlako_w_szkole
Owoce_w_szkole

Sponsorzy SP 12

Lelewela 140 Piła
how to create google map api key
Kontakt_dol