18 grudnia klasy IV d i IV e wybrały się na wycieczkę do Doliny Świętego Mikołaja w Lubnicy. Na miejscu dzieci uczestniczyły w wielu atrakcjach: grach i zabawach z Mikołajem, poszukiwaniach złotej figurki, paleniu złych uczynków, wspólnym kolędowaniu oraz przybliżeniu historii bożonarodzeniowej szopki.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Pile informuje, że w szkole będzie realizowany projekt "Kącik prawny w szkole" z udziałem policjanta (dzielnicowy) rozpocznie się wyjątkowo 28 marca 2018 r. w środę o godzinie 14.00 - 15.00 w gabinecie pedagoga szkolnego. W pozostałych miesiącach odbywać się będzie w każdy ostatni czwartek miesiąca o godzinie 14.00 - 15.00.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Pile informuje, że będą prowadzone zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019.

Zapisu dziecka dokonują rodzice w sekretariacie szkoły.

Strona w budowie.

ŚRODA (13.02.2019 r.) Ubieramy się na biało i czarno. Przerwa 11.00 – 11.20 – salka rehabilitacji - prezentacja zawodu: rehabilitant. Przerwa 13.05 – 13.20 – hol główny - prezentacja zawodu: pielęgniarka. Spotkanie z inżynierami ds. rozwoju Signify - Philips dla kl. 5 i 6.

WTOREK (12.02.2019 r.) Ubieramy się na różowo i niebiesko. Spotkanie klas siódmych i ósmych z zootechnikiem - p. Anną Nakonieczną. Przerwa 12.05 – 12.20 – hol główny - „Zawody – puzzle”.

PONIEDZIAŁEK (11.02.2019 r.) Ubieramy się na zielono i fioletowo.Spotkanie klas piątych i szóstych z dietetykiem – p. Agatą Cerajewską.

W dniach 11.02. - 15.02. włączamy się w akcję "Antydepresyjna szkoła". W tym roku hasłem przewodnim jest:
DZIŚ NAUKA – JUTRO PRACA!

Obchody 74. rocznicy wyzwolenia Auschwitz – Birkenau w naszej szkole Siedemdziesiąt cztery lat temu zostali wyzwoleni więźniowie z obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau, w którym zrodziła się nienawiść, okrucieństwo i pogarda dla człowieka.

Obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Naszej Szkole rozpoczęły się już w piątek 9 listopada. Wówczas braliśmy udział w akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Rekord dla niepodległej”, która polegała na zaśpiewaniu dokładnie o godzinie 11.11, 4 – ech zwrotek hymnu Polski przez jak największą ilość uczniów i nauczycieli. We wtorek 13 listopada odbył się uroczysty Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W kolejnych dniach na długich przerwach nasi uczniowie mogli brać udział w patriotycznych grach i zabawach polegających na układaniu godła i flagi Polski oraz składaniu biało – czerwonego łańcucha. Z kolei w zeszły piątek uczniowie z klas ósmych i kółka historycznego przepytywali nauczycieli ze znajomości historii Polski w quizie pt. „Młodsi sprawdzają czy uczniowie historię swego kraju znają”.

Organizatorzy

W dniu 8 października 2018 r. nasza szkoła brała udział w międzynarodowej akcji ,,Sprzątanie Świata”. W związku z 25-leciem akcji mieliśmy okazję spotkać się z inicjatorką tego przedsięwzięcia w Polsce Panią Mirą Stanisławską – Meysztowicz, która przybliżyła nam ideę akcji i zachęciła do wspólnego sprzątania. Pod hasłem ,,Akcja segregacja”, uzbrojeni w rękawice i różnokolorowe worki sprzątaliśmy tereny zielone sąsiadujące z naszą szkołą. Zauważyliśmy, że śmieci w tym roku było mniej niż w latach ubiegłych, dlatego cieszy nas większa świadomość ekologiczna mieszkańców Piły. Jednak nasze ręce nie nudziły się i wspólnymi siłami wynieśliśmy z lasu kilkanaście worków tworzyw sztucznych, szkła i papieru, a także ,,perełki” w postaci elementów mebli i obudowy sprzętu RTV. Na koniec nasz gość honorowy pani Mira Stanisławska-Meysztowicz, pan Artur Łazowy ze Stowarzyszenia EFFATA , dyrektor szkoły pan Marcin Borowicz i przedstawiciele uczniów posadzili jubileuszowe drzewko na dziedzińcu szkoły.

A. Senska

Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019

odbędzie się 3-go września 2018 r. o godzinie 11.00

w Regionalnym Centrum Kultury w Pile.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

odbędzie się w poniedziałek  3-go września 2018 r.

o godzinie 9.00 na boisku szkolnym.

Nie pierwszy już  raz pomagamy potrzebującym. Tym razem  16 maja 2018roku w RCK Fabryka Emocji  w Pile uczniowie z koła teatralnego i nauczyciele wystawili bajkę muzyczną według Jana Brzechwy pt.: ,,Pchła Szachrajka” .

Akcja charytatywna została przeprowadzona wraz ze Stowarzyszeniem Pro-Senior w Pile na rzecz dwojga mieszkańców naszego miasta, którzy na skutek pożaru stracili dom i dorobek całego życia.

Cieszymy się , że mogliśmy pomóc ludziom , których dotknęła taka  życiowa tragedia, bo więcej radości jest w dawaniu aniżeli w braniu.

B.Krakowiak

Witaj Wiosna! Cieszmy się życiem. Pod takim hasłem w tym roku przywitaliśmy wiosnę. Było kolorowo i bardzo wesoło.

Foto: N. Zarańska kl. 7b, K. Trojanowski kl. 6a.

Ostatni dzień naszego festiwalu to kolor zielony. Dziś każdy mógł być jak Mikołaj Kopernik.

Dzisiejszego dnia dominował kolor czerwony a patronem był Albert Einstein. Mogliśmy oglądać eksperymenty fizyczne, gdzie siła i moc odkrywały przed nami swoje tajemnice.

Dziś dominowały kolory biało-czarne. Dzień szachowy a patronem był Garri Kasparow. Gościem tego dnia był sędzia i trener szachowy pan Andrzej Ancuta. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i obecność.

Dziś w naszej szkole dominowały kolory neonowe a patronką dnia była Maria Curie - Skłodowska. Mogliśmy podziwiać eksperymenty chemiczne, "pobawić" się matematyką oraz wysłuchać opowieści o Pile z ust pana Marka Kulca. Było bardzo interesująco. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy.