Kolejny już raz w Szkole Podstawowej nr 6 w Pile odbył się Miejski Konkurs Recytatorski      Dla Niepodległej. W środę 27 listopada uczniowie klas siódmych i ósmych pilskich szkół podstawowych recytowali wiersze o tematyce niepodległościowej i patriotycznej.

25 maja 2019 roku byliśmy gospodarzami konkursu „W Zaczarowanej Krainie Baśni”. To już dziewiąty raz gościliśmy uczniów klas czwartych pilskich szkół podstawowych. Komisji konkursowej przewodniczyła pani Aldona Ostachowicz, nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 6 w Pile. Uczniowie z siedmiu szkół rywalizowali w następujących konkurencjach: praca plastyczna – wykonanie okładki książki o tematyce baśniowej, test ze znajomości baśni, prezentacja postaci baśniowej, krzyżówka, wykreślanka, puzzle, rozsypywanka, pytania.

Naszą szkołę reprezentowali Aleks Szostak (4c) i Michał Bogusławski (4e).

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Szkoła Podstawowa STO

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Pile

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11

Gratulujemy naszym Chłopakom!

A. Kochanek-Dąbruś

W Młodzieżowym Domu Kultury ,,Iskra” w Pile odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Mój ulubiony wiersz. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych : klasy IV – VI  oraz VII, VIII , gimnazjum i liceum.

W grupie klas IV – VI  I miejsce zajęła Wiktoria Kontek  z klasy VI c, wyróżnienie przyznano Amelii Chwalko z klasy IV a, natomiast w kategorii klas starszych I miejsce zajęła Oliwia Bereda z klasy VII c , a wyróżnienie otrzymała Nikola Żurek z klasy VII c.

Miłośniczkom poezji serdecznie gratulujemy !

B. Krakowiak

Dnia 04. 04. 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się Miejski Konkurs Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W turnieju udział wzięli uczniowie klas VI i VII. Nasi reprezentanci wykazali się bardzo dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. Gratulujemy Gosi, Maćkowi ,Karolowi Alicji, Kajtkowi i Filipowi. Nasza drużyna z 7 klasy zdobyła I miejsce i będzie reprezentować nasza szkołę w konkursie powiatowym. Wielkie brawa!

E. Andruszko