Już po raz siedemnasty w Szkole Podstawowej nr 7 w Pile odbył się Miejski Konkurs Recytatorski „ Poezja sercu bliska”, w którym  uczniowie szóstych klas pilskich szkół recytowali utwory Adama Mickiewicza. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI c Wiktoria Kontek , która zajęła II miejsce.

Gratulujemy sukcesu !

B. Krakowiak

W  środę 21 listopada w Szkole Podstawowej nr 6 w Pile odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas VI – VIII pod patronatem Prezydenta Piły. Reprezentanci szkół recytowali wiersze o tematyce patriotycznej i niepodległościowej. Naszą szkołę reprezentowały : Oliwia Bereda z klasy VII c i Patrycja Delbowska z klasy VII d.

Pierwsze miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Oliwia Bereda , która ujęła komisję i widzów interpretacją wiersza K. K . Baczyńskiego „ Pokolenie”.

B. Krakowiak

W piątek, 9 listopada w sali Miejskiej Invest Parku przy ul. Dąbrowskiego 8 w Pile odbył się Turniej Historyczny “Jeden z dziesięciu” zorganizowany z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Dzieci Polskich i Muzeum Okręgowe im. Stanisława Staszica. Turniej miał na celu przybliżenie i pogłębienie wiedzy na temat tych dwóch doniosłych wydarzeń w historii naszego kraju.

Swój udział w turnieju zadeklarowało 10 szkół. Naszą szkołę reprezentował Kajetan Wojnicki z klasy VII c, który zajął II miejsce. Nasz reprezentant wykazał się ogromną wiedzą z zakresu historii najnowszej Polski i wydarzeń, które złożyły się na odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Turniej miał charakter szczególny. Odbył się w towarzystwie pana Prezydenta, Piotra Głowskiego, a także członków rodzin nieżyjących już Powstańców Wielkopolskich.

Naszemu reprezentantowi serdecznie gratulujemy !!!

Klaudia W.

20 września na scenie RCK Prezydent Miasta Piły – Piotr Głowski wręczył doroczne nagrody dla uzdolnionych uczniów z pilskich szkół.