ZDOBYWCY I MIEJSCA W KONKURSIE - KLASA I B

Kliknij, aby obejrzeć występ

24 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile odbyła się dziewiąta edycja miejskiego konkursu plastycznego "Mali Czarodzieje". Tym razem tematem przewodnim były "Zwierzaki Pomieszaki". Wśród naszej reprezentacji z SP 12 (Ania i Amelia Radke oraz Karolina Małyszko z 3c), Amelia swoim kameleono- motylem wywalczyła III miejsce, a Karolina wyróżnienie oso- bocianem. Gratulujemy!

P. Rodak

Julia Kijek (klasa 7b), reprezentująca naszą szkołę w słynnym już Konkursie „ZŁOTA ŻABKA”, zajęła I miejsce. W sobotę 21 kwietnia w Swarzędzu  Julka zdobyła pierwszą nagrodę, w finale zmagań polonistycznych wyprzedzając 165 osób z województwa wielkopolskiego i lubuskiego.

21 kwietnia 2018 roku byliśmy gospodarzami konkursu „W Zaczarowanej Krainie Baśni”. To już ósmy raz gościliśmy uczniów klas czwartych pilskich szkół podstawowych. Komisji konkursowej przewodniczyła pani Aneta Marzec, nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 2
w Pile. Uczniowie z ośmiu szkół rywalizowali w następujących konkurencjach: praca plastyczna – wykonanie okładki książki o tematyce baśniowej, test ze znajomości baśni, prezentacja postaci baśniowej, krzyżówka, wykreślanka, puzzle, rozsypywanka, pytania. Naszą szkołę reprezentowały Zuzanna Ślusarczyk (4a) i Maja Hoga (4b).