W piątek, 9 listopada w sali Miejskiej Invest Parku przy ul. Dąbrowskiego 8 w Pile odbył się Turniej Historyczny “Jeden z dziesięciu” zorganizowany z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Dzieci Polskich i Muzeum Okręgowe im. Stanisława Staszica. Turniej miał na celu przybliżenie i pogłębienie wiedzy na temat tych dwóch doniosłych wydarzeń w historii naszego kraju.

Swój udział w turnieju zadeklarowało 10 szkół. Naszą szkołę reprezentował Kajetan Wojnicki z klasy VII c, który zajął II miejsce. Nasz reprezentant wykazał się ogromną wiedzą z zakresu historii najnowszej Polski i wydarzeń, które złożyły się na odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Turniej miał charakter szczególny. Odbył się w towarzystwie pana Prezydenta, Piotra Głowskiego, a także członków rodzin nieżyjących już Powstańców Wielkopolskich.

Naszemu reprezentantowi serdecznie gratulujemy !!!

Klaudia W.