21 kwietnia 2018 roku byliśmy gospodarzami konkursu „W Zaczarowanej Krainie Baśni”. To już ósmy raz gościliśmy uczniów klas czwartych pilskich szkół podstawowych. Komisji konkursowej przewodniczyła pani Aneta Marzec, nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 2
w Pile. Uczniowie z ośmiu szkół rywalizowali w następujących konkurencjach: praca plastyczna – wykonanie okładki książki o tematyce baśniowej, test ze znajomości baśni, prezentacja postaci baśniowej, krzyżówka, wykreślanka, puzzle, rozsypywanka, pytania. Naszą szkołę reprezentowały Zuzanna Ślusarczyk (4a) i Maja Hoga (4b).

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Pile

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2

Nagrody, dyplomy i podziękowania nauczycielom wręczyły Wiceprzewodnicząca Rady Miasta - p. Maria Kubica,  radna - p. Małgorzata Karwacka, przewodnicząca komisji konkursowej – p. Aneta Marzec i p. Krystyna Zawacka.

A.K-D.