W piątek, 9 listopada w sali Miejskiej Invest Parku przy ul. Dąbrowskiego 8 w Pile odbył się Turniej Historyczny “Jeden z dziesięciu” zorganizowany z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Dzieci Polskich i Muzeum Okręgowe im. Stanisława Staszica. Turniej miał na celu przybliżenie i pogłębienie wiedzy na temat tych dwóch doniosłych wydarzeń w historii naszego kraju.

Swój udział w turnieju zadeklarowało 10 szkół. Naszą szkołę reprezentował Kajetan Wojnicki z klasy VII c, który zajął II miejsce. Nasz reprezentant wykazał się ogromną wiedzą z zakresu historii najnowszej Polski i wydarzeń, które złożyły się na odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Turniej miał charakter szczególny. Odbył się w towarzystwie pana Prezydenta, Piotra Głowskiego, a także członków rodzin nieżyjących już Powstańców Wielkopolskich.

Naszemu reprezentantowi serdecznie gratulujemy !!!

Klaudia W.

20 września na scenie RCK Prezydent Miasta Piły – Piotr Głowski wręczył doroczne nagrody dla uzdolnionych uczniów z pilskich szkół.

ZDOBYWCY I MIEJSCA W KONKURSIE - KLASA I B

Kliknij, aby obejrzeć występ

24 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile odbyła się dziewiąta edycja miejskiego konkursu plastycznego "Mali Czarodzieje". Tym razem tematem przewodnim były "Zwierzaki Pomieszaki". Wśród naszej reprezentacji z SP 12 (Ania i Amelia Radke oraz Karolina Małyszko z 3c), Amelia swoim kameleono- motylem wywalczyła III miejsce, a Karolina wyróżnienie oso- bocianem. Gratulujemy!

P. Rodak