W Młodzieżowym Domu Kultury ,,Iskra” w Pile odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Mój ulubiony wiersz. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych : klasy IV – VI  oraz VII, VIII , gimnazjum i liceum.

W grupie klas IV – VI  I miejsce zajęła Wiktoria Kontek  z klasy VI c, wyróżnienie przyznano Amelii Chwalko z klasy IV a, natomiast w kategorii klas starszych I miejsce zajęła Oliwia Bereda z klasy VII c , a wyróżnienie otrzymała Nikola Żurek z klasy VII c.

Miłośniczkom poezji serdecznie gratulujemy !

B. Krakowiak

Dnia 04. 04. 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się Miejski Konkurs Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W turnieju udział wzięli uczniowie klas VI i VII. Nasi reprezentanci wykazali się bardzo dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. Gratulujemy Gosi, Maćkowi ,Karolowi Alicji, Kajtkowi i Filipowi. Nasza drużyna z 7 klasy zdobyła I miejsce i będzie reprezentować nasza szkołę w konkursie powiatowym. Wielkie brawa!

E. Andruszko

Dnia 22 marca w Muzeum Okręgowym odbył się finał kolejnego Miejskiego Konkursu ''Żywe Obrazy". W konkursie wzięły udział 2 szkoły i 7 przedszkoli z Piły. Zadaniem uczestnika konkursu było w tym roku wykonanie fotografii obrazu , jak najbardziej zbliżonej do oryginału polskiego malarza. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu! Nagrody ufundowane zostały przez Fundację Orlen i Urząd Miasta Piły. Dziękujemy p. Sylwii Klimaszewskiej za pomoc podczas organizacji konkursu. Dziękujemy także za wszelką pomoc p. Januszowi Urlewiczowi i p. Patrycji Rodak.

E.Andruszko i K.Bereda.

5 marca 2019 r. odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny „Mity to wieczne powracanie”. Wzięli w nim udział wytypowani przez nauczycieli języka polskiego uczniowie klas piątych. Konkurs miał formułę teleturnieju 1 z 10. Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Elżbieta Żynda (klasa V a)

II miejsce – Tymoteusz Woźniak (klasa V c)

III miejsce – Miłosz Zaborski (klasa Va)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

A. Kochanek-Dąbruś