4 kwietnia 2019 r. odbył się Szkolny Konkurs Baśniowy „W Zaczarowanej Krainie Baśni”. Wzięli w nim udział wytypowani przez nauczycieli języka polskiego uczniowie klas czwartych. Uczestnicy musieli wykonać pracę plastyczną, wykazać się znajomością baśni oraz informacjami na temat życia i twórczości najwybitniejszych baśniopisarzy.

Miło nam poinformować o wynikach:

I miejsce – Aleks Szostak (klasa IV c)

II miejsce – Michał Bogusławski (klasa IV e)

III miejsce – Maksymilian Pawlikowski (klasa IV c)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Aleks i Michał będą reprezentowali szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Baśniowym, który odbędzie się 27 kwietnia 2019 r. (godzina 10.00) w naszej szkole.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Organizatorzy

W kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2019 w naszej szkole wzięło udział 62 uczestników: 9 w kategorii ŻACZEK (KL.II), 17 w kategorii MALUCH (III-IV), 16 w kategorii BENIAMIN (V-VI) oraz 20 w kategorii KADET (VII-VIII).

W dniach 26 – 30. 11. 2018 roku odbyły się w naszej szkole przesłuchana do konkursu wokalnego pt. „Do hymnu”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I – VIII z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

W dniu 16 października 2018 r. w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste Pasowanie na Świetliczaka. Pierwszoklasiści wystąpili w przedstawieniu pasowania. Po uroczystości pasowania  przygotowano poczęstunek w formie grilla. Popołudniowy czas Świetliczaki spędziły w miłej i zabawnej atmosferze.

W.B

W naszej szkole odbył się konkurs pt.  „Wspomnienia lata ” zorganizowany przez nauczycieli ze świetlicy szkolnej. W konkursie wzięło udział 12 uczniów. Tematyka konkursu wykonana była dowolną techniką. Trzy pierwsze miejsca zostały nagrodzone. Ze wszystkich prac plastycznych została zorganizowana wystawa, którą można  podziwiać w świetlicy szkolnej. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!

I miejsce Pola Pacholczyk kl. Ic

II miejsce Zuzanna Weronika Ślawska kl. IIb

III miejsce Weronika Ślawska kl. II b

W.B

Dnia 27.11.2018 r. nasi wychowankowie wzięli udział w międzyświetlicowym konkursie „ Piszę pięknie”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile .

W środę 28 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski ,, Mój ulubiony wiersz”. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV – VIII , którzy lubią recytować wiersze. Wszyscy ciekawie wygłosili swoje ulubione utwory, chociaż niektórych, niestety, pokonała trema.

Dnia 19 listopada 2018 r. odbył się V szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej „O mój Rozmarynie”.

Wykonawcy prezentowali się w 2 kategoriach wiekowych:

- klasy I-III (soliści, duety i zespoły)

- klasy IV-VII (soliści, duety, zespoły).

Po wcześniejszych przesłuchaniach, które odbyły się w dniu  22.10.18 roku,   dnia 5. 11. 2017 r. odbył się finał konkursu piosenkarskiego „IDOL 2018”. Z 20 startujących uczestników do finału zakwalifikowało się 11 osób, które oceniane były w 2 kategoriach: klasy IV-V oraz klasy VI-VII.

Impreza finałowa odbyła się w stołówce  szkolnej. Oprawę muzyczną przygotował pan Bartosz Kula. Organizatorem konkursu były panie Ewa Gmitrowicz i Alina Kordek. Jury w składzie: przewodnicząca- E. Gmitrowicz, członkowie- A. Kordek, Dobrosława Tritt wybrało zwycięzców, którymi zostały: Julia Jankowska z klasy IV c oraz Małgorzata Nowak z klasy VI b.. Otrzymały one tytuł „Idola szkoły 2018”.

Nagrody ufundowali:  Rada Rodziców oraz Organizatorzy. Każdy z uczestników otrzymał dyplom uczestnictwa i słodką niespodziankę. Każdy IDOL otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słuchawki.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz zapraszamy do brania udziału w kolejnych konkursach wokalnych.

Ewa G.

Dnia 11 kwietnia 2018 roku odbył się po raz pierwszy w naszej Szkole „Festiwal piosenki bajkowej”. Do Konkursu zgłosiło się 13 uczestników z klas: I – VII. Jury w składzie: Ewa Gmitrowicz, Alina Kordek , Weronika  Zielińska oraz Dobrosława Tritt oceniało występy dzieci w II kategoriach wiekowych: Klasy I-III oraz klasy: IV – VI. Każdy uczestnik wykonał jedną piosenkę o tematyce bajkowej z podkładem instrumentalnym lub a`capella.

Dnia 17 kwietnia odbył się szkolony konkurs  W Zaczarowanej Krainie Baśni adresowany do uczniów klas 4. Uczniowie wykazać się musieli znajomością treści baśni H. Ch. Andersena, braci Grimm i Ch. Perraulta oraz biografią tych autorów. Należało przeczytać między innymi  Brzydkie kaczątko, Królową Śniegu, Oślą skórkę, Paluszka i wiele, wiele innych baśni. Dzieci wcieliły się w wybrane przez siebie postaci z lektur. Przygotowali także prace plastyczne – okładkę wybranej baśni. Uczniowie włożyli wiele wysiłku w przygotowanie do konkursu.

Miło nam ogłosić rozstrzygnięcie konkursu na „Najciekawszą ozdobę Wielkanocną”:

I miejsce Amelia Marciniak

II miejsce Patryk Ratajczyk

III miejsce Krystian Niespodziany

Wyróżnienia: Filip Aniserowicz, Nina Kowalik, Maja Ratajczyk.

Serdecznie gratulujemy !!!

W.B

W sobotę 24 marca w naszej szkole gościliśmy uczniów klas piątych , którzy wzięli udział w IX Miejskim Konkursie Mitologicznym „ Na Olimpie” pod patronatem Prezydenta Piły Pana Piotra Głowskiego.

14. marca 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny „Mity to wieczne powracanie”. Wzięli w nim udział wytypowani przez nauczycieli języka polskiego uczniowie klas piątych. Konkurs miał formułę teleturnieju 1 z 10. Zwycięzcami konkursu zostali: