Dnia 7 grudnia 2017 roku odbyły się Przesłuchania do Konkursu wokalnego „Hej! Kolęda, kolęda…” do których przystąpiło 27 wykonawców (zespołów, duetów i solistów) z klas I – VII. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury w składzie: Ewa Gmitrowicz, Alina Kordek i Weronika Zielińska wybrało 21 osób: z klas I-III – 8 osób, z klas IV-V- 8 osób oraz z kl. VI – VII – 5 osób. Koncert finałowy, który odbył się 14 grudnia 2017 roku  prowadziła Ewa Gmitrowicz. Każdy uczestnik wykonał jedną Kolędę lub Pastorałkę z towarzyszeniem podkładu instrumentalnego.

Kolejny raz w naszej szkole 6.grudnia odbył się Mikołajkowy Turniej Matematyczny. W tym roku klasy siódme zmagały się z zadaniami nie tylko matematycznymi ale również i fizycznymi. Wszystkie klasy uporały się z zadaniami w dobrej mikołajkowej atmosferze. Kibice dopingowali swoich reprezentantów, ale i oni mieli zadania do wykonania. W tym roku powstał kolorowy łańcuch w klasach IV i V. Klasy VI i VIII musiały rozszyfrować świąteczne obrazki. Wszystkim bardzo dziękujemy za dobrą zabawę, świetną atmosferę, zdrową rywalizację oraz zaangażowanie.

22.listopada 2017 roku na stołówce szkolnej odbył się wielki finał konkursu wokalnego „IDOL 2017”.  Po dwóch etapach do konkursu zakwalifikowało się 10 wykonawców z klas IV – VII.  Jury wybrało zgodnie z nowym regulaminem 2 zwycięzców, 2 wyróżnienia i 1 nagrodę publiczności.

Zapoznanie dzieci i młodzieży z największymi dziełami malarstwa polskiego i światowego nie musi być nudne. Od 2015 roku pokazują to nauczyciele ze Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Pile, którzy organizują konkurs pt. "Żywe obrazy".

22.listopada 2017 roku odbyła się kolejna  edycja Konkursu Pieśni Patriotycznej „O, mój rozmarynie”.  Do przesłuchań stanęło 12 uczestników z klas I – VII. Uczniowie oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych: klas I – III i IV – VII. Do finału zakwalifikowało się 9 wykonawców (duety i soliści).

W naszej szkole odbył się konkurs pt. „Wspomnienia lata” zorganizowany przez nauczycieli ze świetlicy szkolnej. W konkursie wzięło udział 10 uczniów. Tematyka konkursu wykonana była dowolną techniką. Trzy pierwsze miejsca zostały nagrodzone a pozostałe dwa wyróżnione. Ze wszystkich prac plastycznych została zorganizowana wystawa, którą można było podziwiać w świetlicy szkolnej.