W dniach 26 – 30. 11. 2018 roku odbyły się w naszej szkole przesłuchana do konkursu wokalnego pt. „Do hymnu”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I – VIII z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

W dniu 16 października 2018 r. w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste Pasowanie na Świetliczaka. Pierwszoklasiści wystąpili w przedstawieniu pasowania. Po uroczystości pasowania  przygotowano poczęstunek w formie grilla. Popołudniowy czas Świetliczaki spędziły w miłej i zabawnej atmosferze.

W.B

W naszej szkole odbył się konkurs pt.  „Wspomnienia lata ” zorganizowany przez nauczycieli ze świetlicy szkolnej. W konkursie wzięło udział 12 uczniów. Tematyka konkursu wykonana była dowolną techniką. Trzy pierwsze miejsca zostały nagrodzone. Ze wszystkich prac plastycznych została zorganizowana wystawa, którą można  podziwiać w świetlicy szkolnej. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!

I miejsce Pola Pacholczyk kl. Ic

II miejsce Zuzanna Weronika Ślawska kl. IIb

III miejsce Weronika Ślawska kl. II b

W.B

Dnia 27.11.2018 r. nasi wychowankowie wzięli udział w międzyświetlicowym konkursie „ Piszę pięknie”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile .

W środę 28 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski ,, Mój ulubiony wiersz”. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV – VIII , którzy lubią recytować wiersze. Wszyscy ciekawie wygłosili swoje ulubione utwory, chociaż niektórych, niestety, pokonała trema.

Dnia 19 listopada 2018 r. odbył się V szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej „O mój Rozmarynie”.

Wykonawcy prezentowali się w 2 kategoriach wiekowych:

- klasy I-III (soliści, duety i zespoły)

- klasy IV-VII (soliści, duety, zespoły).

Po wcześniejszych przesłuchaniach, które odbyły się w dniu  22.10.18 roku,   dnia 5. 11. 2017 r. odbył się finał konkursu piosenkarskiego „IDOL 2018”. Z 20 startujących uczestników do finału zakwalifikowało się 11 osób, które oceniane były w 2 kategoriach: klasy IV-V oraz klasy VI-VII.

Impreza finałowa odbyła się w stołówce  szkolnej. Oprawę muzyczną przygotował pan Bartosz Kula. Organizatorem konkursu były panie Ewa Gmitrowicz i Alina Kordek. Jury w składzie: przewodnicząca- E. Gmitrowicz, członkowie- A. Kordek, Dobrosława Tritt wybrało zwycięzców, którymi zostały: Julia Jankowska z klasy IV c oraz Małgorzata Nowak z klasy VI b.. Otrzymały one tytuł „Idola szkoły 2018”.

Nagrody ufundowali:  Rada Rodziców oraz Organizatorzy. Każdy z uczestników otrzymał dyplom uczestnictwa i słodką niespodziankę. Każdy IDOL otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słuchawki.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz zapraszamy do brania udziału w kolejnych konkursach wokalnych.

Ewa G.

Dnia 11 kwietnia 2018 roku odbył się po raz pierwszy w naszej Szkole „Festiwal piosenki bajkowej”. Do Konkursu zgłosiło się 13 uczestników z klas: I – VII. Jury w składzie: Ewa Gmitrowicz, Alina Kordek , Weronika  Zielińska oraz Dobrosława Tritt oceniało występy dzieci w II kategoriach wiekowych: Klasy I-III oraz klasy: IV – VI. Każdy uczestnik wykonał jedną piosenkę o tematyce bajkowej z podkładem instrumentalnym lub a`capella.

Dnia 17 kwietnia odbył się szkolony konkurs  W Zaczarowanej Krainie Baśni adresowany do uczniów klas 4. Uczniowie wykazać się musieli znajomością treści baśni H. Ch. Andersena, braci Grimm i Ch. Perraulta oraz biografią tych autorów. Należało przeczytać między innymi  Brzydkie kaczątko, Królową Śniegu, Oślą skórkę, Paluszka i wiele, wiele innych baśni. Dzieci wcieliły się w wybrane przez siebie postaci z lektur. Przygotowali także prace plastyczne – okładkę wybranej baśni. Uczniowie włożyli wiele wysiłku w przygotowanie do konkursu.

Miło nam ogłosić rozstrzygnięcie konkursu na „Najciekawszą ozdobę Wielkanocną”:

I miejsce Amelia Marciniak

II miejsce Patryk Ratajczyk

III miejsce Krystian Niespodziany

Wyróżnienia: Filip Aniserowicz, Nina Kowalik, Maja Ratajczyk.

Serdecznie gratulujemy !!!

W.B

W sobotę 24 marca w naszej szkole gościliśmy uczniów klas piątych , którzy wzięli udział w IX Miejskim Konkursie Mitologicznym „ Na Olimpie” pod patronatem Prezydenta Piły Pana Piotra Głowskiego.

14. marca 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny „Mity to wieczne powracanie”. Wzięli w nim udział wytypowani przez nauczycieli języka polskiego uczniowie klas piątych. Konkurs miał formułę teleturnieju 1 z 10. Zwycięzcami konkursu zostali:

Wyniki  Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych etap rejonowy.

REJON IV :

17pkt.

Komunikat!

Po wcześniejszym umówieniu się z Przewodniczącym Rejonowej Komisji Konkursowej
panią Marią Golecką tel. 67 215 81 48, uczeń w obecności opiekuna prawnego (rodzica) lub opiekun prawny (rodzic) mają możliwość wglądu do prac w ustalonych terminach:

• środa 13:00-15:00,
  • czwartek 15:30-16:30,
  • piątek 14:30-15:30.

Uwaga!  Tylko rodzic  i uczeń w obecności rodzica mają prawo wglądu do pracy oraz wykonania fotografii – po okazaniu legitymacji przez ucznia i dowodu osobistego przez rodzica. Wykonanie fotografii nie umożliwia wykonania  kserokopii lub skanu.

M.Golecka

Kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 2018 za nami. Dziś z bardzo trudnymi zadaniami matematycznymi zmagało się 72 uczniów naszej szkoły. Brawo za odwagę i chęć zmagania się z królową nauk. Życzymy samych sukcesów.