Dnia 11 kwietnia 2018 roku odbył się po raz pierwszy w naszej Szkole „Festiwal piosenki bajkowej”. Do Konkursu zgłosiło się 13 uczestników z klas: I – VII. Jury w składzie: Ewa Gmitrowicz, Alina Kordek , Weronika  Zielińska oraz Dobrosława Tritt oceniało występy dzieci w II kategoriach wiekowych: Klasy I-III oraz klasy: IV – VI. Każdy uczestnik wykonał jedną piosenkę o tematyce bajkowej z podkładem instrumentalnym lub a`capella.

Spośród uczestników  wyłoniono najlepszych wykonawców: Z klas I – III: 1 miejsce  zdobył  Igor Werner z klasy III; 2 miejsce zdobyła Wiktoria Kulawik z klasy III oraz 3 miejsce Karolina Małyszko z klasy III. .Z klas IV – VII: 1 miejsce zdobyła Kinga Owsianna z klasy VI, 2 miejsce Nikola Langa z klasy VI, 3 miejsce Natalia Czobit z klasy V oraz wyróżnienie Oliwia Pohl z klasy VI. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów .

E.G