Dnia 17 kwietnia odbył się szkolony konkurs  W Zaczarowanej Krainie Baśni adresowany do uczniów klas 4. Uczniowie wykazać się musieli znajomością treści baśni H. Ch. Andersena, braci Grimm i Ch. Perraulta oraz biografią tych autorów. Należało przeczytać między innymi  Brzydkie kaczątko, Królową Śniegu, Oślą skórkę, Paluszka i wiele, wiele innych baśni. Dzieci wcieliły się w wybrane przez siebie postaci z lektur. Przygotowali także prace plastyczne – okładkę wybranej baśni. Uczniowie włożyli wiele wysiłku w przygotowanie do konkursu.  

Miło nam poinformować o wynikach- I miejsce zajęła Zuzanna Ślusarczyk (kl. IV a), II miejsce – Maja Hoga (IV b), III miejsce – Elżbieta Żynda (IV a).   Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Zuzanna i Maja będą reprezentowały szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Baśniowym, który odbędzie się 21 kwietnia 2018 r. w naszej szkole.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

A.Dolna, A. Kochanek-Dąbruś, K. Zawacka