Dnia 08 lutego 2018 roku  z inicjatywy pani Doroty Bąk w naszej szkole odbyła się piąta edycja Miejskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Własnej „Rodzi się słowo we mnie…”. Patronat nad nim objął Prezydent Miasta Piły.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony pilskich szkół, których było aż siedem: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Brzechwy, Szkoła Podstawowa nr 11 im. Królowej Jadwigi, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Dzieci Polskich, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich i oczywiście nasza szkoła, którą reprezentowała Julianna Wróblewska z klasy 5B.

Wyjątkowe wystąpienia młodych twórców poezji oceniała komisja w składzie: pani Kamila Niśkiewicz, pani Krystyna Zawacka oraz pani Mariola Kostrzewa, która, mimo, że poświęca się pracy w Młodzieżowym Domu Kultury to zaproszenie do oceniania tych niezwykłych zmagań przyjęła z wielką radością. Bardzo ucieszyła nas jej obecność.

W przerwie między wystąpieniami swój niesamowity muzyczny talent zaprezentowała nam jedna z członkiń komisji konkursowej - pani Kamila Niśkiewicz, która zagrała na skrzypcach.

Po długich i burzliwych obradach komisji zostali wyłonieni zwycięzcy tegorocznej edycji. W kategorii wiekowej 10 – 12 lat niewątpliwym „mistrzem pióra i słowa” został Franciszek Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 7, tuż po nim uplasował się Tymoteusz Kojro ze Szkoły Podstawowej nr 4. Trzecie miejsce zajęła Julianna Wróblewska ze Szkoły Podstawowej nr 12 – jesteśmy z niej bardzo dumni!

W kategorii wiekowej 13 – 16 lat najlepszą poetką i recytatorką okazała się Wiktoria Koładkiewicz, drugie miejsce zajęła Olga Gorączkowska, trzecie natomiast Weronika Guss. Wszystkie dziewczynki to uczennice Szkoły Podstawowej nr 6.

Tegoroczne  wystąpienia poruszyły serca członków komisji tak bardzo, że postanowili przyznać aż cztery wyróżnienia – Karolinie Jasińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 11 oraz uczennicom ze Szkoły Podstawowej nr 5 - Zuzannie Bujacz, Wiktorii Pytlarz i Wiktorii Hołowacz.

Najważniejszy moment, ten, na który czekał każdy z uczestników z zaciśniętymi kciukami, uświetniła osoba dyrektora naszej szkoły – pan Marcin Borowicz, który wręczył laureatom nagrody i dyplomy. Pan dyrektor podziękował także uczestnikom, którym w tym rok nie udało się stanąć na podium oraz ich opiekunom, bo to oni niejednokrotnie inspirują i kierują na odpowiednią drogę tworzenia, a w dzień konkursu służą wsparciem.

Miło nam, że konkurs ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem i jest pozytywnie postrzegany. Dlatego też w przyszłym roku obiecujemy, że w jego przygotowanie włożymy jeszcze więcej serca, by spełniać oczekiwania tak niezwykłych uczestników, jakimi są młodzi poeci.