W dniu 18 września 2019 r. w sali naszej biblioteki odbyło się uroczyste podpisanie umowy klasy patronackiej między Dyrekcją naszej szkoły – panem Marcinem Borowiczem a Prezesem zarządu spółki Gwda sp. z o. o. – panem Tomaszem Wojciechowskim. Akt ten podpisał również (jako patron honorowy) Prezydent Miasta Piły - pan Piotr Głowski, a całość nadzorował pan Sebastian Dzikowski – Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Pile. Na uroczystości obecne były również dzieci wraz z wychowawcami oraz przedstawiciele mediów.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

odbędzie się w poniedziałek  2-go września 2019 r.

o godzinie 9.00.

Serdecznie zapraszamy.

W sobotę 16 marca 2019 r. nasza szkoła gościła laureatów szkolnych konkursów mitologicznych z siedmiu pilskich szkół podstawowych, którzy reprezentowali swoje placówki na miejskim szczeblu.

01 marca 2019 r. z inicjatywy pani Doroty Bąk w naszej szkole odbyła się szósta edycja Miejskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Własnej „Rodzi się słowo we mnie…”. Patronat nad nim objął Prezydent Miasta Piły. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony pilskich szkół ale nie tylko, ponieważ w tym roku gościliśmy również uczestniczkę ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujściu.

Dla upamiętnienia 101. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego uczniowie obejrzeli przedstawienie ,,Droga do wolności”. Podczas apelu przedstawiona została historia walk powstańczych, recytowano wiersze. Nawet pojawił się i przemawiał sam Ignacy Jan Paderewski. Widzowie , wspólnie z występującymi, odśpiewali , m.in. ,,Rotę” i ,, Marsyliankę wielkopolską”. Apel miał uroczysty i  podniosły charakter.

B. Krakowiak

PIĄTEK (15.02.2019 r.)
Ubieramy się na żółto i pomarańczowo.W przyszłości będę…
Uczniowie przebierają się za osobę, którą chcą być w przyszłości.
Przerwa 11.00 – 11.20 – hol główny - Kim będę w przyszłości? – zabawy.
Przerwa 12.05 – 12.20 – hol główny - Kim będę w przyszłości? – zabawy.