Ciekawi świata. Młodzi odkrywcy nauk o Ziemi- uczniowie klasy III A  poszerzali swoją wiedzę w Nadnoteckim Instytucie Uniwersytetu im. Adama  Mickiewicza w Pile. Zasiedli w ławach studenckich w ogromnej auli i  wysłuchali wykładu na temat geologii prowadzonego przez mamę naszej uczennicy- p. Dominikę Sadzak. Najbardziej uważni słuchacze rozwiązali  wspaniale quiz, a najlepiej zrobiła to Nikola Sieniawska-  gratulujemy!!!Po teorii przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Praca w laboratorium pod kierunkiem p. dr. Pawła Owsiannego, wykładowcy i  zastępcy dyrektora Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile była niezwykłą  przygodą. Zobaczyć pod mikroskopem świat nieznany, ciekawy i inny-  wszyscy byli ogromnie zachwyceni. A potem jeszcze zajęcia w terenie...

 To była piękna lekcja, inna niż wszystkie, twórcza i rozwijająca zainteresowania dzieci. Za te wrażenia szczególne podziękowania składamy  p. Dominice, która była sponsorem i koordynatorem naszej wycieczki.

M.Glinka