Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Pile informuje, że w szkole będzie realizowany projekt "Kącik prawny w szkole" z udziałem policjanta (dzielnicowy) rozpocznie się wyjątkowo 28 marca 2018 r. w środę o godzinie 14.00 - 15.00 w gabinecie pedagoga szkolnego. W pozostałych miesiącach odbywać się będzie w każdy ostatni czwartek miesiąca o godzinie 14.00 - 15.00.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Pile informuje, że będą prowadzone zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019.

Zapisu dziecka dokonują rodzice w sekretariacie szkoły.

Strona w budowie.

W dniu 8 października 2018 r. nasza szkoła brała udział w międzynarodowej akcji ,,Sprzątanie Świata”. W związku z 25-leciem akcji mieliśmy okazję spotkać się z inicjatorką tego przedsięwzięcia w Polsce Panią Mirą Stanisławską – Meysztowicz, która przybliżyła nam ideę akcji i zachęciła do wspólnego sprzątania. Pod hasłem ,,Akcja segregacja”, uzbrojeni w rękawice i różnokolorowe worki sprzątaliśmy tereny zielone sąsiadujące z naszą szkołą. Zauważyliśmy, że śmieci w tym roku było mniej niż w latach ubiegłych, dlatego cieszy nas większa świadomość ekologiczna mieszkańców Piły. Jednak nasze ręce nie nudziły się i wspólnymi siłami wynieśliśmy z lasu kilkanaście worków tworzyw sztucznych, szkła i papieru, a także ,,perełki” w postaci elementów mebli i obudowy sprzętu RTV. Na koniec nasz gość honorowy pani Mira Stanisławska-Meysztowicz, pan Artur Łazowy ze Stowarzyszenia EFFATA , dyrektor szkoły pan Marcin Borowicz i przedstawiciele uczniów posadzili jubileuszowe drzewko na dziedzińcu szkoły.

A. Senska

Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019

odbędzie się 3-go września 2018 r. o godzinie 11.00

w Regionalnym Centrum Kultury w Pile.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

odbędzie się w poniedziałek  3-go września 2018 r.

o godzinie 9.00 na boisku szkolnym.

Nie pierwszy już  raz pomagamy potrzebującym. Tym razem  16 maja 2018roku w RCK Fabryka Emocji  w Pile uczniowie z koła teatralnego i nauczyciele wystawili bajkę muzyczną według Jana Brzechwy pt.: ,,Pchła Szachrajka” .

Akcja charytatywna została przeprowadzona wraz ze Stowarzyszeniem Pro-Senior w Pile na rzecz dwojga mieszkańców naszego miasta, którzy na skutek pożaru stracili dom i dorobek całego życia.

Cieszymy się , że mogliśmy pomóc ludziom , których dotknęła taka  życiowa tragedia, bo więcej radości jest w dawaniu aniżeli w braniu.

B.Krakowiak

Witamy w Polsce!

Foto: P.Rodak

Witaj Wiosna! Cieszmy się życiem. Pod takim hasłem w tym roku przywitaliśmy wiosnę. Było kolorowo i bardzo wesoło.

Foto: N. Zarańska kl. 7b, K. Trojanowski kl. 6a.

Ostatni dzień naszego festiwalu to kolor zielony. Dziś każdy mógł być jak Mikołaj Kopernik.

Dzisiejszego dnia dominował kolor czerwony a patronem był Albert Einstein. Mogliśmy oglądać eksperymenty fizyczne, gdzie siła i moc odkrywały przed nami swoje tajemnice.

Dziś dominowały kolory biało-czarne. Dzień szachowy a patronem był Garri Kasparow. Gościem tego dnia był sędzia i trener szachowy pan Andrzej Ancuta. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i obecność.

Dziś w naszej szkole dominowały kolory neonowe a patronką dnia była Maria Curie - Skłodowska. Mogliśmy podziwiać eksperymenty chemiczne, "pobawić" się matematyką oraz wysłuchać opowieści o Pile z ust pana Marka Kulca. Było bardzo interesująco. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy.

W naszej szkole kolejny raz rozpoczynamy akcję "Antydepresyjna szkoła" pod hasłem Kolorowy Festiwal Naukowy, który potrwa do piątku 9 lutego 2018 r.

Dziś dzień niebieski pod hasłem: Każdy może być jak: STEVE JOBS.

We wtorek 16 stycznia 2018 roku nauczyciele i uczniowie ze szkolnego koła teatralnego wystawili charytatywne przedstawienie pt.: ,,Król Bul”. Tym razem graliśmy dla Dominika – ucznia klasy trzeciej z naszej szkoły, który niedługo będzie miał bardzo kosztowną i poważną operację. Dzięki ogromnemu sercu widzów, którymi były dzieci z pilskich przedszkoli i szkół, zebraliśmy 5 939,70 zł. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za ofiarowaną pomoc i wrażliwość na drugiego człowieka.

B. Krakowiak

4.grudnia 2017 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji na długiej przerwie mogliśmy obejrzeć występy naszych dzieci oraz wystawę klocków lego naszego ucznia. Uczniowie mogli również wczuć się w problemy osób niepełnosprawnych i wykonać pewne zadania.

W piątek, 9 listopada w sali Miejskiej Invest Parku przy ul. Dąbrowskiego 8 w Pile odbył się Turniej Historyczny “Jeden z dziesięciu” zorganizowany z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Dzieci Polskich i Muzeum Okręgowe im. Stanisława Staszica. Turniej miał na celu przybliżenie i pogłębienie wiedzy na temat tych dwóch doniosłych wydarzeń w historii naszego kraju.

Swój udział w turnieju zadeklarowało 10 szkół. Naszą szkołę reprezentował Kajetan Wojnicki z klasy VII c, który zajął II miejsce. Nasz reprezentant wykazał się ogromną wiedzą z zakresu historii najnowszej Polski i wydarzeń, które złożyły się na odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Turniej miał charakter szczególny. Odbył się w towarzystwie pana Prezydenta, Piotra Głowskiego, a także członków rodzin nieżyjących już Powstańców Wielkopolskich.

Naszemu reprezentantowi serdecznie gratulujemy !!!

Klaudia W.

20 września na scenie RCK Prezydent Miasta Piły – Piotr Głowski wręczył doroczne nagrody dla uzdolnionych uczniów z pilskich szkół.

ZDOBYWCY I MIEJSCA W KONKURSIE - KLASA I B

Kliknij, aby obejrzeć występ