Strona w budowie.

We wtorek 16 stycznia 2018 roku nauczyciele i uczniowie ze szkolnego koła teatralnego wystawili charytatywne przedstawienie pt.: ,,Król Bul”. Tym razem graliśmy dla Dominika – ucznia klasy trzeciej z naszej szkoły, który niedługo będzie miał bardzo kosztowną i poważną operację. Dzięki ogromnemu sercu widzów, którymi były dzieci z pilskich przedszkoli i szkół, zebraliśmy 5 939,70 zł. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za ofiarowaną pomoc i wrażliwość na drugiego człowieka.

B. Krakowiak

4.grudnia 2017 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji na długiej przerwie mogliśmy obejrzeć występy naszych dzieci oraz wystawę klocków lego naszego ucznia. Uczniowie mogli również wczuć się w problemy osób niepełnosprawnych i wykonać pewne zadania.

To jest przykładowy opis alternatywny obrazka.

MISTRZOWIE TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE:

na poziomie klas V:

został BARTOSZ RATAJEWSKI z kl. V c

II miejsce uzyskał MATEUSZ CHIMIAK z kl. V a
III miejsce uzyskała JULIANNA WRÓBLEWSKA z kl. V b
IV miejsce uzyskała MAŁGORZATA NOWAK z kl. V b
V miejsce uzyskała NADIA MARCINOWSKA z kl. V c

Serdecznie GRATULUJEMY!

na poziomie klas IV:

został JAKUB KUJAWA z kl. IV b

II miejsce uzyskał NORBERT GOŁASA - kl. IV b
III miejsce uzyskał OLEKSIJ CHERVONYI - kl. IV e
IV miejsce uzyskał HUBERT KARGUL - kl. IV a

Serdecznie GRATULUJEMY!

Organizatorzy konkursu: p. Monika Werner, p. Renata Bednarz

Już po raz szesnasty w Szkole Podstawowej nr 7 w Pile odbył się konkurs recytatorski, podczas którego uczniowie klas szóstych recytowali wybrane utwory Adama Mickiewicza.

Dnia 7 grudnia 2017 roku odbyły się Przesłuchania do Konkursu wokalnego „Hej! Kolęda, kolęda…” do których przystąpiło 27 wykonawców (zespołów, duetów i solistów) z klas I – VII. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury w składzie: Ewa Gmitrowicz, Alina Kordek i Weronika Zielińska wybrało 21 osób: z klas I-III – 8 osób, z klas IV-V- 8 osób oraz z kl. VI – VII – 5 osób. Koncert finałowy, który odbył się 14 grudnia 2017 roku  prowadziła Ewa Gmitrowicz. Każdy uczestnik wykonał jedną Kolędę lub Pastorałkę z towarzyszeniem podkładu instrumentalnego.

Kolejny raz w naszej szkole 6.grudnia odbył się Mikołajkowy Turniej Matematyczny. W tym roku klasy siódme zmagały się z zadaniami nie tylko matematycznymi ale również i fizycznymi. Wszystkie klasy uporały się z zadaniami w dobrej mikołajkowej atmosferze. Kibice dopingowali swoich reprezentantów, ale i oni mieli zadania do wykonania. W tym roku powstał kolorowy łańcuch w klasach IV i V. Klasy VI i VIII musiały rozszyfrować świąteczne obrazki. Wszystkim bardzo dziękujemy za dobrą zabawę, świetną atmosferę, zdrową rywalizację oraz zaangażowanie.

22.listopada 2017 roku na stołówce szkolnej odbył się wielki finał konkursu wokalnego „IDOL 2017”.  Po dwóch etapach do konkursu zakwalifikowało się 10 wykonawców z klas IV – VII.  Jury wybrało zgodnie z nowym regulaminem 2 zwycięzców, 2 wyróżnienia i 1 nagrodę publiczności.

Zapoznanie dzieci i młodzieży z największymi dziełami malarstwa polskiego i światowego nie musi być nudne. Od 2015 roku pokazują to nauczyciele ze Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Pile, którzy organizują konkurs pt. "Żywe obrazy".

22.listopada 2017 roku odbyła się kolejna  edycja Konkursu Pieśni Patriotycznej „O, mój rozmarynie”.  Do przesłuchań stanęło 12 uczestników z klas I – VII. Uczniowie oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych: klas I – III i IV – VII. Do finału zakwalifikowało się 9 wykonawców (duety i soliści).

W naszej szkole odbył się konkurs pt. „Wspomnienia lata” zorganizowany przez nauczycieli ze świetlicy szkolnej. W konkursie wzięło udział 10 uczniów. Tematyka konkursu wykonana była dowolną techniką. Trzy pierwsze miejsca zostały nagrodzone a pozostałe dwa wyróżnione. Ze wszystkich prac plastycznych została zorganizowana wystawa, którą można było podziwiać w świetlicy szkolnej.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile - w tym zaczarowanym miejscu uczniowie klasy IIIa mogli spotkać się z książką. W Oddziale dla Dzieci oprócz zwiedzania i zapoznania z księgozbiorem, odbyły się bardzo ciekawe zajęcia plastyczne. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja multimedialna "Historia  książki".

Nasza szkoła na WOŚP zebrała: 8568,23 zł.

Dnia 18 grudnia 2017 r. w godzinach popołudniowych w naszej szkole po raz kolejny odbyły się warsztaty świąteczne. W trakcie tego wyjątkowego wydarzenia uczniowie klas I-III przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia, wykonując własnoręczne ozdoby i kartki świąteczne.

22.grudnia - ostatni dzień nauki przed świętami był dla uczniów i nauczycieli wyjątkowy. Nasza szkoła poddała się magii Świąt Bożego Narodzenia. Zebraliśmy się w pięknie udekorowanej stołówce, aby wspólnie kolędować i obejrzeć przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy III d, IV c i VII d na podstawie „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa.

W tym roku UNICEF pomaga syryjskim dzieciom żyjącym na terenach objętych ciągłymi walkami. Niskie temperatury stanowią poważne zagrożenie dla życia dzieci. Miejsca objęte konfliktami zbrojnymi są bardzo trudno dostępne, a dotarcie pomocy humanitarnej wymaga czasu i pokonania wielu przeszkód.

Tradycją naszej szkoły jest coroczne przygotowywanie świątecznych paczek dla uboższych rodzin naszych uczniów. W związku z tym wszyscy wychowawcy wraz z klasami przyłączają się do tej akcji. W tym roku chcemy obdarować 15 rodzin. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wszystkie przyniesione dary.

29.listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski przy współpracy chętnych i kreatywnych uczniów naszej szkoły. Tego wieczoru można było poznać swoją przyszłość z kart, magicznych serc i lanego wosku.

"Budujemy średniowieczne miasto" - to temat zajęcia, w którym  uczestniczyli uczniowie klasy III a. Lekcja dla najmłodszych miłośników historii odbyła się w Muzeum Okręgowym w Pile.