Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Pile informuje, że w szkole będzie realizowany projekt "Kącik prawny w szkole" z udziałem policjanta (dzielnicowy) rozpocznie się wyjątkowo 28 marca 2018 r. w środę o godzinie 14.00 - 15.00 w gabinecie pedagoga szkolnego. W pozostałych miesiącach odbywać się będzie w każdy ostatni czwartek miesiąca o godzinie 14.00 - 15.00.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Pile informuje, że będą prowadzone zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019.

Zapisu dziecka dokonują rodzice w sekretariacie szkoły.

Strona w budowie.

Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019

odbędzie się 3-go września 2018 r. o godzinie 11.00

w Regionalnym Centrum Kultury w Pile.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

odbędzie się w poniedziałek  3-go września 2018 r.

o godzinie 9.00 na boisku szkolnym.

Nie pierwszy już  raz pomagamy potrzebującym. Tym razem  16 maja 2018roku w RCK Fabryka Emocji  w Pile uczniowie z koła teatralnego i nauczyciele wystawili bajkę muzyczną według Jana Brzechwy pt.: ,,Pchła Szachrajka” .

Akcja charytatywna została przeprowadzona wraz ze Stowarzyszeniem Pro-Senior w Pile na rzecz dwojga mieszkańców naszego miasta, którzy na skutek pożaru stracili dom i dorobek całego życia.

Cieszymy się , że mogliśmy pomóc ludziom , których dotknęła taka  życiowa tragedia, bo więcej radości jest w dawaniu aniżeli w braniu.

B.Krakowiak

Witamy w Polsce!

Foto: P.Rodak

Witaj Wiosna! Cieszmy się życiem. Pod takim hasłem w tym roku przywitaliśmy wiosnę. Było kolorowo i bardzo wesoło.

Foto: N. Zarańska kl. 7b, K. Trojanowski kl. 6a.

Ostatni dzień naszego festiwalu to kolor zielony. Dziś każdy mógł być jak Mikołaj Kopernik.

Dzisiejszego dnia dominował kolor czerwony a patronem był Albert Einstein. Mogliśmy oglądać eksperymenty fizyczne, gdzie siła i moc odkrywały przed nami swoje tajemnice.

Dziś dominowały kolory biało-czarne. Dzień szachowy a patronem był Garri Kasparow. Gościem tego dnia był sędzia i trener szachowy pan Andrzej Ancuta. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i obecność.

Dziś w naszej szkole dominowały kolory neonowe a patronką dnia była Maria Curie - Skłodowska. Mogliśmy podziwiać eksperymenty chemiczne, "pobawić" się matematyką oraz wysłuchać opowieści o Pile z ust pana Marka Kulca. Było bardzo interesująco. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy.

W naszej szkole kolejny raz rozpoczynamy akcję "Antydepresyjna szkoła" pod hasłem Kolorowy Festiwal Naukowy, który potrwa do piątku 9 lutego 2018 r.

Dziś dzień niebieski pod hasłem: Każdy może być jak: STEVE JOBS.

We wtorek 16 stycznia 2018 roku nauczyciele i uczniowie ze szkolnego koła teatralnego wystawili charytatywne przedstawienie pt.: ,,Król Bul”. Tym razem graliśmy dla Dominika – ucznia klasy trzeciej z naszej szkoły, który niedługo będzie miał bardzo kosztowną i poważną operację. Dzięki ogromnemu sercu widzów, którymi były dzieci z pilskich przedszkoli i szkół, zebraliśmy 5 939,70 zł. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za ofiarowaną pomoc i wrażliwość na drugiego człowieka.

B. Krakowiak

4.grudnia 2017 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji na długiej przerwie mogliśmy obejrzeć występy naszych dzieci oraz wystawę klocków lego naszego ucznia. Uczniowie mogli również wczuć się w problemy osób niepełnosprawnych i wykonać pewne zadania.

ZDOBYWCY I MIEJSCA W KONKURSIE - KLASA I B

Kliknij, aby obejrzeć występ

24 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile odbyła się dziewiąta edycja miejskiego konkursu plastycznego "Mali Czarodzieje". Tym razem tematem przewodnim były "Zwierzaki Pomieszaki". Wśród naszej reprezentacji z SP 12 (Ania i Amelia Radke oraz Karolina Małyszko z 3c), Amelia swoim kameleono- motylem wywalczyła III miejsce, a Karolina wyróżnienie oso- bocianem. Gratulujemy!

P. Rodak

Julia Kijek (klasa 7b), reprezentująca naszą szkołę w słynnym już Konkursie „ZŁOTA ŻABKA”, zajęła I miejsce. W sobotę 21 kwietnia w Swarzędzu  Julka zdobyła pierwszą nagrodę, w finale zmagań polonistycznych wyprzedzając 165 osób z województwa wielkopolskiego i lubuskiego.

21 kwietnia 2018 roku byliśmy gospodarzami konkursu „W Zaczarowanej Krainie Baśni”. To już ósmy raz gościliśmy uczniów klas czwartych pilskich szkół podstawowych. Komisji konkursowej przewodniczyła pani Aneta Marzec, nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 2
w Pile. Uczniowie z ośmiu szkół rywalizowali w następujących konkurencjach: praca plastyczna – wykonanie okładki książki o tematyce baśniowej, test ze znajomości baśni, prezentacja postaci baśniowej, krzyżówka, wykreślanka, puzzle, rozsypywanka, pytania. Naszą szkołę reprezentowały Zuzanna Ślusarczyk (4a) i Maja Hoga (4b).